Отпускат 18,5 млн. лв. за модернизация на земеделски стопанства

Отпускат 18,5 млн. лв. за модернизация на земеделски стопанства

Почти 18,5 млн. лв. ще бъдат отпуснати от Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) за модернизирането на 106 земеделски стопанства. Повечето средства ще бъдат използвани за закупуване на нова техника.

Повечето предложения – 62 на брой, идват от растениевъдни стопанства, в които се отглеждат овошки – ябълки, сливи, череши, кайсии, праскови и грозде. Одобрените проекти на животновъдни ферми са 44 – предимно на  говедовъдни ферми, които планират да се снабдят с техника за мляко.

В същото време Министерството на земеделието обяви обществена поръчка на стойност 50 хил. лв. за подобряване на създадените вече профили на ПРСР във Facebook и Twitter. Очакванията са изпълнителят да доразработи вече създадените страници в социалните мрежи, да увеличи три пъти потребителите им, да осъществява инициативи за двата профила, както и да популяризира събития по програмата.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски се надява ескалацията между Израел и Иран да не доведе до спад в помощта за Киев
Размяната на удари между Израел и Иран продължава. Тел Авив атакува най-голямото газово находище в света
Премиерът Желязков: Българският модел е достатъчно стабилен, за да сме част от еврозоната
Тръмп декларира приходи за над 600 млн. долара от крипто, голф, лицензионни такси
„Няма място за Безос“: Предстоящата сватба на милиардера разбуни духовете във Венеция
Лагард: ЕЦБ е близо до постигането на целта за инфлация от 2%
Почти една четвърт от нидерландците избягват да ходят на зъболекар заради цените
Никола Саркози стана вторият френски държавен глава, лишен от ордена на Почетния легион