Планират такса "водомер"
От домакинствата и бизнеса в големите градове може да бъде събирана такса „водомер”. Това предлагат от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране.
Таксата ще е задължителна и не би трябвало да е голяма, обясни председателят на комисията Ангел Семерджиев. Чрез нея потребителите ще плащат на ВиК дружествата за услугата на отчитането.
Целта е да се таксуват необитаемите жилищни и офис сгради, където има нулево потребление на вода. По този начин може да бъдат покрити загубите на дружествата от водомерите в сградите с почти нищожно потребление.
В края на 2010 г. от комисията предложиха въвеждането на такса „електромер” от юли 2011 г. С предложението от регулатора опитаха да постигнат по-справедливо разпределение между абонатите.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Гърция отчете първичен бюджетен излишък около 3,6 млрд. евро от началото на годината
Свят |ЕС регистрира отрицателно търговско салдо през април заради растящ дефицит при вноса на енергоносители
ЕС |Най-богатата жена в Австралия купи дял в компанията SpaceX за над 1 милиард долара
Компании |Маркетингова кампания на Starbucks предизвика възмущение и оставки в Южна Корея
Компании |Турция отчита увеличени резервации и се подготвя за натоварено лято при круизните пътувания
Икономика |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |Актрисата Ан Шедийн от прочутия сериал "Алф" почина на 77-годишна възраст
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.