Протести затвориха ГКПП-Златоград

Общество

Над 50 души блокираха ГКПП-Златоград. Протестът е заради ограничението от гръцка страна за недопускане на автомобили над 2 тона да преминават през границата, предаде „Фокус“.

Представители на бизнеса, на превозваческите фирми и граждани на Златоград в момента са на границата, като преминаването на автомобилите от двете страни на граничния терминал е блокирано изцяло. От инициативния комитет съобщиха, че от гръцка страна не спазват споразумението за допускане на тяхна територия МПС с тонаж 3,5 тона. „Гърците продължават да се ръководят от знака за 2 тона, и затова сме тук – докато не се махне този знак, няма да пускаме движението”, заяви Наско Иванов, председател на инициативния комитет.

Предвид поредицата почивни дни около 24 май, председателят на инициативния комитет призова българите, които имат намерение да пътуват до Гърция през Златоград, да изберат друг маршрут.

Пътуващите към Гърция могат да използват алтернативни маршрути, съобщиха и от „Гранична полиция”. В обратна посока – от Гърция към страната ни, се пропускат да влизат само български граждани. Алтернатива за пътуващите към Гърция са ГКПП: Ивайловград – Кипринос; Илинден – Ексохи; Кулата – Промахон и Капитан Петко Войвода - Орменион.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 14 февруари. Трифон Зарезан, Свети Валентин
Личностни черти, които са знак за висока емоционална интелигентност
Времето: Температурите ще се покачат до 16 градуса, но от запад ще се заоблачи
Макрон: Време е Европа да се превърне в геополитическа сила
Рубио: Трансатлантическият съюз остава приоритет за Вашингтон
Coca-Cola показва емоциите на феновете с три реклами за Световното първенство по футбол 
Тръмп: Смяната на режима в Иран е най-доброто нещо, което може да се случи
Италия предлага временно спиране на дълговите плащания при климатични бедствия за африканските държави