Самозапалилият се пред президентството с опасност за живота

Общество

52-годишният Димитър Димитров, който се самозапали пред президентството вчера продължава да е на командно дишане, съобщиха от пресцентъра на столичната УМБАЛСМ „Пирогов”.

Животът му продължава да бъде в опасност, обясниха лекарите. Днес предстои да бъдат прегледани раните му и да му бъде направена нова превръзка. 

Прекараният преди две седмици инфаркт усложнява лечението на мъжа. Той е с високо артериално налягане, но показателите се нормализират. Директорът на Клиниката по изгаряния в "Пирогов" проф. Огнян Хаджийски изрази опасения, че най-сериозен е проблемът с дихателната система на пациента, чиито бели дробове може да се увредят от вдишания дим. 

52-годишният Димитър Димитров се запали вчера около 13:30 ч. пред президентството. Мъжът се е полял с бензин край фонтана пред сградата, като преди това е разхвърлял визитки около себе си. Служители от НСО са успели да го угасят. Той е с 25% изгаряния на цялата глава, шията, гърдите и пръстите на двете ръце.

Димитър Димитров е собственик на ковачница в с. Крайници, Дупнишко. Той е четвъртият самозапалил се в страната за последния месец.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Шефът на OpenAI: Изкуственият интелект ще лекува болести, но може да създава и опасни патогени
Скандал с банка и картини: Мексико протестира срещу изпращане на произведения на Фрида Кало и Диего Ривера в Испания
Времето: Облачно, ветровито, а на места и дъждовно
Германия изтегля партиди безалкохолна бира от пазара, защото се превърнала в алкохолна
Може ли любопитството да бъде суперсила?
NEXT LEVEL HR 2026: Хора, заплати и резултати: защо повече инвестиции не водят до повече ефективност?
Института за изследване на войната: Доверието към Путин спада