Столичната Топлофикация разследва високите сметки за януари

Общество

Въпреки че не носи пряка отговорност за разпределението на индивудалното потребление на парно, въз основа на което се изчисляват сметките, Столичната топлофикация изиска от топлинните счетоводители да бъдат проверени наново всички случаи с януарски сметки за парно с ръст над 17% спрямо декември 2011г.

Компанията очаква резултатите от проверките да й бъдат представени до края на м. февруари, за да се разбере защо има случаи, в които увеличението на сметките в отделни сгради е над средното за абонатите. То бе измерено от Изчислителния център на компанията. По негови данни количеството потребена енергия според общите топломери в сградите през януари е било със 17% повече от това за декември.

Самата Топлофикация е започнала проверка в 155 сгради, които обслужва от 2011 като топлинен счетоводител.

Там, където има значително по-високи сметки вероятно ще се окаже, че става дума или за кражба на топлинна енергия, или за некоректно заявен прогнозен дял от потребителите, смятат експерти.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година