Столично училище получи голямата награда по проекта "Стани екогерой" на ЕКОПАК

Столично училище получи голямата награда по проекта Стани екогерой на ЕКОПАК

Столичното 12 СОУ "Цар Иван Асен II" бе отличено с голямата награда за най-активен участник в съвместната инициатива на ЕКОПАК България - най голямата Организация по оползотворяване на отпадъци от опаковки и Столична община „Стани екогерой“. Наградите бяха връчени от Тодор Бургуджиев – Изпълнителен директор на ЕКОПАК България и г-жа Лорита Радева, председател на Комисията по околна среда към Столичен общински съвет.

"Ако вие, децата, не изградите навици за разделно събиране на отпадъци и опазване на околната следа, то нашите усилия биха били напразни. Впечатлен съм от ентусиазма, с който се включихте в кампанията и съм убеден, че с него мотивирате всички вкъщи да събират разделно. Затова ЕКОПАК ще продължава да инвестира средства и усилия в информационно-образователни кампании, насочени към ученици. Много разчитаме на подкрепата на български училища и в това отношение 12 СОУ „Иван Асен II“ е чудесен пример", заяви по време на награждаването Тодор Бургуджиев, изпълнителен директор на ЕКОПАК България.

Освен голямата награда – мултимедийно оборудване (лаптоп, проектор и екран), децата от СОУ "Цар Иван Асен II" спечелиха още много награди: таблети, специални издания на сп. „National Geographic България“, ваучери за книги от издателство „Просвета“, а за своите семейства - ваучери от верига хипермаркети Технополис за енергоспестяващи домашни уреди.

“Стани екогерой“ е пилотен проект на ЕКОПАК България, който се проведе съвместно със Столична община в периода 1 декември 2013 г. – 6 януари 2014 г. В него се включиха 33 училища, а над 3000 ученици от 1 до 8 клас и техните родители от районите „Средец“, „Триадица“, „Оборище“ и „Красно село“ взеха участие в интерактивната игра и се състезаваха за над 230 награди.

Целта на проекта беше да повиши нивото на знания на децата и техните семейства относно начините за опазване на природата, разделното събиране и ползите от него за обществото.

В рамките на пилотния проект бяха разработени и разпространени над 20 000 листовки, съдържащи клубна карта с индивидуален номер. С този номер учениците, заедно със своите родители, имаха възможност да се регистрират в специално създадена онлайн игра и да отговорят правилно на 8 въпроса, свързани с опазването на околната среда и разделното събиране на отпадъци.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ