"Хюлет Пакард" откри в столицата първия в Европа център за наблюдение и управление на критични технологични процеси

Хюлет Пакард откри в столицата първия в Европа център за наблюдение и управление на критични технологични процеси

„Хюлет Пакард“ откри днес команден център за наблюдение и управление на критични технологични процеси. Центърът е втори по рода в света и първи в Европа. Той е уникален както заради върховите технологии, внедрени в него, така и заради факта, че висококвалифицирани български специалисти ще управляват протичането на технологичните процеси, критични за работата на глобални предприятия във финансовата сфера, индустрията и телекомуникациите. Той е с капацитет от 150 работни места.Модерният център се намира в сграда 8А на Бизнес парк - София.

Данните в Командния център се управляват с помощта на цифрови дисплеи, видео стени и прожекционни системи. Специализираният софтуер HP “Photon Engine” комбинира изображенията от всички проектори в един цял екран. Главният дисплей се контролира основно от сензорен контролен панел или от системно-разрешен сензорен смарт телефон.

„Когато има наводнение в село Бисер едно е да пратите 15 министри, които да ходят там, да следят процесите, друго е да застанете в един такъв център за управление на критични ситуации, където в реално време постъпва информация от хиляди източници“. Това заяви президентът Росен Плевнелиев по време на церемонията по откриването на командния център на „Хюлет Пакард“

По думите му България може да бъде световен играч на сцената на информационните и комуникационни технологии, каза президентът, предаде БГНЕС. „Аз съм сигурен, че рецептата за икономическия успех на България се базира на традиционни за страната ни индустрии, като земеделие и туризъм, само с индустрии с висока добавена стойност и индустрии на бъдещето“, добави той..

„В България може технологиите на световно ниво много бързо да се адаптират и внедряват, може да се създават високоплатени работни места и перспектива за младите и добре образовани хора“, посочи още президентът.

Доказателствата са днес тук, допълни той и уточни, че 4000 работни места са създадени напук на кризата. Тук са българи, които говорят 15 езика и казват на милиарди клиенти по тази планета работещи в най-големите технологични гиганти как да поддържат своите операции. Но най-уникалното, според Плевнелиев, е, че не е важно дали тук има технологии последен писък на модата, а това, че те се управляват от българи. Такива иновации ни поставят на картата на бъдещето, смята президентът. Той благодари затова, че над 500 високообразовани специалисти навън са се върнали обратно тук и са намерили своята перспектива в България. Над 1000 наши студенти получиха своето образование на световно ниво по програмата на Мазачузетския университет и на Харвард. Като президент се гордея с подобни инвестиции, ще ги подкрепям денонощно и се радвам, че съм президент на тази държава, която дава възможност на световните лидери да правят добър бизнес, глобално базиран и в България.

На откриването присъстваха също посланика на САЩ у нас Н. Пр. Джеймс Уорлик, Лудгер Ролман, вицепрезидент на направление "Отдалечени услуги за корпоративни клиенти" на Хюлет Пакард, Саша Безуханова, директор "Публична администрация за развиващите се пазара" в Хюлет Пакард, Преслав Павлова, директор "Отдалечени услуги" в глобалния център за отдалечени услуги.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

"Величие" поиска Николай Марков и Виктория Василева да се оттеглят от ръководството на парламентарната група
"Възраждане" призова за правителство "всички срещу ГЕРБ и ДПС" с третия мандат
Пеевски: Прибързана радост, оставаме монолитни, с Доган вървим напред
5 идеи за обзавеждане на малък апартамент
Бойко Борисов: Няма да участваме повече в преговори, отиваме на избори
Джевдет Чакъров: В групата има напрежение. Да се надяваме, че няма да има разцепление
Близо 1 милиард лева добавена стойност е годишният принос за икономиката на Системата на Кока-Кола в България
Байдън отхвърли призивите да се оттегли от надпреварата за Белия дом, обеща да остане до края