ЧЕЗ: Всеки може да види договора ни за приватизация, той е оповестен публично през 2005 г.

ЧЕЗ: Всеки може да види договора ни за приватизация, той е оповестен публично през 2005 г.

Договорът за приватизация на електроразпределителните дружества в Западна България, подписан на 19 ноември 2004 г. от Агенцията за приватизация като представител на Република България и CEZ а.s., е публично оповестен от юли 2005 г. Договорът е достъпен за всички, които желаят да се запознаят с клаузите в него, на: www.secinfo.com/dsvrz.zFk.d.htm („Share Privatization Sale Agreement“). Това се казва в съобщение на компанията до медиите.

ЧЕЗ декларира, че е изпълнила всички свои задължения по този приватизационен договор. Доказателства за изпълнението на предвидените ангажименти по приватизационния договор могат да бъдат намерени на сайта на Агенцията за приватизация: www.priv.government.bg/, публичен регистър, следприватизационен контрол.

„ЧЕЗ е прозрачна, европейска компания, която спазва законите на държавите, в които работи. От стъпването си в България, ЧЕЗ се позиционира като един от най-големите инвеститори в енергийния сектор. До момента компанията е инвестирала в страната над 1,7 млрд. лева, включително над 640 млн. лева в електроразпределителната мрежа. ЧЕЗ е и един от най-големите данъкоплатци в България. Откакто ЧЕЗ пое електроснабдяването в Западна България, компаниите от Групата на ЧЕЗ в България са платили на държавата данъци в размер на 429 млн. лева, включително данък печалба, местни данъци и такси, акцизи и ДДС.  През 2010 г. българската държава получи от ЧЕЗ дивидент в размер на 41 млн. лева.”, се казва още в съобщението.

Вчера ръководството на ЧЕЗ излезе с позиция относно доклада на Агенцията за държавна финансова инспекция, който констатира нарушения. Какво казаха от електроразпределителното дружество, може да видите тук.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как се променят правилата за платеното паркиране в София?
Борисов: Нито Борисов, нито Пеевски може да си позволи да купува рафинерията
И Си Дзинпин няма да присъства на срещата на Г20
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Диамантена брошка, изгубена от Наполеон при бягството му от Ватерло, се продаде за 4,4 милиона долара
Как ще се променят доходите ви след осигурителните промени през 2026 г.?
Шокиращи цени на месото отказват от щандовете и от гиросите купувачите в Гърция
Четири месеца подред България е страната в ЕС с най-силен спад на промишленото производство