„Холдинг БДЖ” с нов изпълнителен директор

„Холдинг БДЖ” с нов изпълнителен директор

Новият изпълнителен директор на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД, Християн Кръстев, официално встъпи в длъжност, съобщиха от пресцентъра холдингът. Досегашният директор на Чавдар Трендафилов остава в ръководството като зам.-изпълнителен директор, отговарящ за контрола върху техническото състояние и безопасността на подвижния жп състав.

Като основни приоритети в своята работа Християн Кръстев определи завършването на преговорите с кредиторите на БДЖ, предприемането на строги мерки за финансов контрол с цел преодоляване на затрудненото финансово състояние на дружеството, както и активна търговска политика за възстановяване доверието на клиентите чрез подобряване на предлаганите услуги.

Християн Кръстев притежава магистърска степен по железопътен транспорт. Завършил е специалност „Железопътна техника – вагони” във Висшето транспортно училище „Тодор Каблешков”. Цялата професионална кариера на Кръстев е преминала в системата на железниците, където е заемал различни ръководни длъжности в областта на експлоатацията на подвижния жп състав и товарните превози. През последните две години Християн Кръстев е бил и управител на частна транспортна фирма за извършване на железопътни транспортни услуги, поддръжка и ремонт на вагони и локомотиви и спедиционна дейност.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Изследване на ДНК: Хитлер е имал висок риск от аутизъм, биполярно разстройство и шизофрения
Германия ще събира наборни войници чрез жребий и със задължителен медицински преглед
Борисов: България може още днес да получи дерогация за санкциите срещу руския петрол
САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
И Си Дзинпин няма да присъства на срещата на Г20
Четири месеца подред България е страната в ЕС с най-силен спад на промишленото производство