Времето: Слънчево с леки превалявания

Времето: Слънчево с леки превалявания

Днес времето ще е предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в източните райони ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца и през деня слабо ще се понижи.

Максималните температури ще са между 23° и 28°, в София около 25°. Това е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология към БАН.

Над Черноморието ще преобладава слънчево време, след обяд с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Ще духа слаб предимно северен вятър, който през деня ще се ориентира от югоизток. Максимални температури 20°-22°. Температурата на морската вода е 16°-18°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над планините ще е предимно слънчево време, след обяд с купеста облачност. На отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максимална температура на височина 1200 метра около 17°, на 2000 метра – около 10°.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дания предупреждава за „фундаментални различия“ след разговорите в Белия дом за Гренландия
Президентът ще връчи третия мандат на АПС
Годишната инфлация в България се забави до 5% през декември 2025 г.
Bild: Първите войски на NATO пристигнаха в Гренландия поради заплаха от САЩ
Зеленски ще обяви „извънредно положение“ в енергийния сектор след руските удари
Времето в четвъртък: Слънчево през деня, облачно следобед
Петролът поевтиня, след като Тръмп заяви, че Иран няма план да екзекутира протестиращи
Легендарна верига за луксозни стоки на Пето авеню обяви фалит след 159 години история