16 момичета убити при атентат на Ал Кайда в Йемен

16 момичета убити при атентат на Ал Кайда в Йемен

В деня на кървавата трагедия в Пакистан, в Йемен друга терористична групировка – Ал Кайда, е убила 26 души, сред които 16 деца.  Всички деца са били момичета, ученички.

Те са загинали при два атентата с коли-бомби в град Рада, провинция Баида, съобщават световните агенции. Взривовете са били пред дома на Абдалах Идрис – шеф на шиитската милиция Ансураллах.

16-те момичета пътували в училищен автобус, който се взривил, пише агенция Франс прес, като се позовава на източник от силите за сигурност.

Министърът на отбраната в Йемен е потвърдил на сайта си броя на жертвите. Той оценява атентата като "страхливо терористично нападение срещу дома на един гражданин и училищен автобус".

От няколко месеца милицията на Ансураалах, съставена от проирански шиити хути (по името на водача им Абдел Малик ал Хути)  и мрежата на Ал Кайда, поддържана от сунитските племена, се борят за контрола над провинцията с цената на кървави и смъртоносни нападения.

През октомври шиитската милиция започна офанзива от столицата Сана, в северната част на страната. Милициите се сблъскват с враждебността на сунитите и Ал Кайда, която набира популярност сред тези племената и обещава да води безмилостна война срещу шиитите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС