Горещата вълна в Европа тръгва на изток

 Горещата вълна в Европа тръгва на изток

Горещият фронт, който донесе африкански жеги в Западна Европа, се мести на изток, става ясно от официален бюлетин на Световната метеорологична организация към ООН, цитиран от Франс прес.

Горещата вълна продължава, а такива явления ще зачестяват в следващите години, коментира пред журналисти говорителката на специализираната служба на ООН Клеър Налис. Още няколко дни в Западна Европа ще бъде много топло, тревога от 4-та степен (по петстепенната скала) е обявена до понеделник в две европейски страни - Швейцария и Полша, добави тя.

В следващите дни горещините бавно ще се придвижват към Източна Европа като най-засегнати ще бъдат Гърция и Турция, предупреждават още от Световната метеоорганизация.

Все още е много рано да се правят изводи, че необичайните жеги от последните дни в Западна Европа се дължат на климатични промени. Нужни са повече подробности и анализи за такъв изводи, но със сигурност можем да очакваме през следващите години горещите вълни, като сегашната в Европа, да зачестяват, да са по-продължителни и по-сериозни, отбеляза говорителката на Световната метеорологична организация.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Израелски командоси сложиха край на мисията с помощи за Газа на екоактивистката Грета Тунберг
Светът на парите: Отрицателната инфлация в Швейцария изпраща предупреждение към Европа
25 града в Иран са забранили разхождането на кучета и дори превозването им в автомобили
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Сирия отново ще се внедри в световната икономика след 14 години като държава-парий
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Президентът Радев пристигна в Казахстан