„Ал Кайда“ заплаши Саудитска Арабия заради екзекуциите

„Ал Кайда“ заплаши Саудитска Арабия заради екзекуциите

Два клона на „Ал Кайда“ - саудитско-йеменският и магребският, отправиха заплаха срещу Саудитска Арабия заради екзекуцията на шиитския проповедник Нимр ал Нимр и още 46-има осъдени, съобщава Франс прес.

В заплахата, публикувана от джихадистки сайтове, „Ал Кайда“ терористичните групировки от Арабския полуостров и от ислямския Магреб обвиняват Саудска Арабия и наричат „глупав акт“ екзекуцията на осъдените за тероризъм.

„Управляващите в Рияд държаха да пролеят кръвта на тези праведни муджахидини в знак на вярност към кръстоносците, които празнуваха тяхната Нова година. Затова трябва да се страхуват от деня, когато ще ги застигне отмъщението на близките на мъчениците, техните братя и привърженици“, заявяват двата клона на „Ал Кайда“. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Култовият екшън „Жега“ се завръща след 30 г. с вероятен състав Леонардо ди Каприо и Крисчън Бейл
The New York Times: Спецчасти на САЩ срещу гардове и агенти от Куба в опит да бъде отвлечен президентът Мадуро
Зеленски: Украйна ще се опита да поднови отново дипломатическия процес за прекратяване на войната с Русия
Какво представлява Cloudflare и защо интернет се срина на 18 ноември?
Традиционният маркетинг се проваля. Ето как да спечелите вниманието на клиента
Времето: Облачно и със значителни валежи в някои райони на страната
От JPMorgan предупреждават за възможна „корекция“ в оценките на свързаните с AI компании
Google стартира Gemini 3 с директна интеграция в търсачката