"Булгаргаз" внесе оферта за ново поевтиняване на синьото гориво през юни

Булгаргаз внесе оферта за ново поевтиняване на синьото гориво през юни

“Булгаргаз” внесе в Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) заявление за утвърждаване на цена на природния газ за юни 2023 г. в размер на 68, 63 лева за мегаватчас(без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС). Предложението е с 11.5% по-ниско от утвърдената регулирана цена за  май 2023 г., съобщиха от държавното газово дружество.

На 1 юни в енергийния регулатор ще бъде депозирано окончателно предложение за цената на природния газ за м. юни 2023 г., при отчитане на котировките на ценообразуващите компоненти към 31.05.2023 г.

Припомняме, че КЕВР утвърди цена на синьото гориво за май в размер на 77,55 лева за мегаватчас (без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС).

65,08 лева за мегаватчас(без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС) е прогнозната цена на природния газ за  юли 2023 г. Тя е със 5.17 % по-ниска от внесената за утвърждаване цена за месец юни 2023 г. Финалното предложение за цената на природния газ за юли ще бъде депозирано в КЕВР на 1 юли, уточняват от "Булгаргаз".

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом: САЩ обсъждат варианти за придобиване на Гренландия, включително използването на военни средства
Как Дания отказа на САЩ $100 млн. в злато за Гренландия преди 80 години?
Наградният фонд на Australian Open достигна рекордните 74,89 милиона долара
Израел е готов да строи селище, което ще раздели Западния бряг на две
Учени откриха странен горещ обект в космоса, който не би трябвало да е там
Министерство на финансите: Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
"Спаси София" иска Терзиев да обяви бедствено положение в пет района заради боклука
Започва изплащането на първите пенсии в евро