Цените на петрола останаха стабилни днес след повишението в предходните две сесии

Цените на петрола останаха стабилни днес след повишението в предходните две сесии

Цените на петрола останаха стабилни днес след повишението в предходните две сесии, докато инвеститорите очакват решението на Управлението за федерален резерв (УФР) за паричната политика, а вероятността за ескалация на насилието в Близкия изток дава тласък на пазара, предаде Ройтерс, цитирана от БТА. 

Фючърсите на суровия петрол тип Брент с доставка през ноември поевтиняха с 3 цента до 73,67 долара. Контрактите за американския лек суров петрол с доставка през октомври отстъпиха 11 цента или 0,2 на сто до 71,08 долара за барел.

И двата сорта поскъпнаха с около 1 долар за барел вчера заради продължителните смущения в доставките в САЩ, най-големия производител на петрол в света, след урагана Франсин. Търговците освен това залагат, че търсенето може да се увеличи след първото от четири години насам намаляване на лихвените проценти на УФР.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Атанас Зафиров за визитата си в Китай: Поканата беше чисто партийна
Зелена вълна на борсите в Европа и Азия въпреки политическите сътресения
„Хамас“ обмисля американските предложения за спиране на огъня в Газа
Операторите помолени да крият негативни реакции към Тръмп на финала на US Open
Глобалните пазари през седмицата остават в очакване на вота на доверие в Париж
Ограничават движението на тежки камиони по магистралите заради края на празничните дни
Тръмп призова чуждите компании да уважават американските имиграционни закони