Цените на петрола се понижават, тъй като притесненията за търсенето компенсират спада на запасите в САЩ

Цените на петрола се понижават, тъй като притесненията за търсенето компенсират спада на запасите в САЩ

Цените на петрола се понижиха в ранната търговия в петък, тъй като притесненията за търсенето в САЩ и Китай и вероятното нарастване на доставките от Либия компенсират големия спад на запасите в САЩ и забавянето в увеличението на производството от страна на производителите от ОПЕК+, предаде Ройтерс.

Към 08:50 часа българско време сортът Брент поевтиня с 0,08 долара, или 0,11%, до 72,61 долара за барел. Цената на американския лек суров петрол WTI се понижи с 0,08 долара, или 0,12%, до 69,07 долара за барел.

Администрацията за енергийна информация на САЩ съобщи, че енергийните компании са изтеглили 6,9 млн. барела суров петрол от складовете през седмицата, приключила на 30 август.

Това е значително по-голям спад в запасите от прогнозирания от анализаторите, анкетирани от Ройтерс, който залагаха на понижение с 1 млн. барела. Този резултат обаче е близък до отчетения спад със 7,4% млн. барела от Американския петролен институт в сряда.

Известна подкрепа за цените дойде от дискусиите между членките на Организацията на страните износителки на петрол и нейните съюзници, известни заедно като ОПЕК+, за забавяне на увеличенията на добива, които трябва да започнат през октомври.

ОПЕК+ се съгласи да отложи планираното увеличение на добива на петрол за октомври и ноември и заяви, че може допълнително да постави на пауза или да отмени увеличенията, ако е необходимо.

Анализатори от американската компания за инвестиционно банкиране Jefferies посочиха, че решението на ОПЕ+ има ефект на стягане на балансите за четвъртото тримесечие с около 100 000-200 000 барела на ден и трябва да бъде достатъчно, за да предотврати значително нарастване, дори ако търсенето от Китай не се подобри.

В Либия на някои танкери беше разрешено да товарят суров петрол от хранилището на члена на ОПЕК, въпреки че добивът остана ограничен на фона на конфликта в страната около централната банка и приходите от петрол.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ