Великобритания изпраща военни експерти и техника на Белгия за борба с дронове

ЕС

Великобритания ще изпрати отбранително оборудване и военни експерти в Белгия, за да ѝ помогне да се справи със заплахата от дронове, която доведе до временно затваряне на няколко белгийски летища през последните дни. Това съобщи днес началникът на британските въоръжени сили сър Ричард Найтън, цитиран от Ройтерс.

Дронове причиняват смущения в Европа

През последната седмица множество дронове са били забелязани над летища и военни бази в Белгия, което е довело до временни прекъсвания на въздушния трафик. Подобни инциденти с неидентифицирани дронове бяха регистрирани и в други части на Европа през последните месеци, което от своя страна предизвика опасения за сигурността и въздушния контрол.

Великобритания откликва на искане за помощ

В интервю за BBC сър Ричард Найтън посочи, че белгийският му колега е поискал помощ, след което Министерството на отбраната на Обединеното кралство е одобрило изпращането на британски специалисти и оборудване.

„В края на миналата седмица министърът на отбраната и аз се споразумяхме да изпратим наши хора и техника в Белгия, за да окажем съдействие,“
заяви Найтън, без да уточнява колко служители и какъв вид оборудване ще бъдат изпратени.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
На днешната дата, 16 юли. Имен ден празнуват Юлия, Юлиян, Юли
Времето: Задават се нови следобедни валежи
Проблемът не са отстъпките, а погрешната класификация на клиентите, които ги ползват
Аржентина е заплашена от санкции на ФИФА заради транспарант за Малвинските острови
Киев: България е заинтересована от сътрудничество с Украйна в производството на дронове
В подкрепа на пазара: Президентът на Южна Корея продаде единствения си апартамент
Фон дер Лайен пристигна в Киев за разговори със Зеленски за дронове и пътя на Украйна към ЕС