КЕВР решава за цената на природния газ за юли

КЕВР решава за цената на природния газ за юли

Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) ще обсъди на открито заседание цената на природния газ за юли, по която общественият доставчик да продава природен газ на крайните снабдители на природен газ и на лица, на които е издадена лицензия за производство и пренос на топлинна енергия, съобщи регулаторът.

Откритото заседание ще се състои в 13:00 часа, като по-късно се очаква регулаторът да вземе решение за утвърждаване на цената на синьото гориво считано от 1 юли на закрито заседание.

Миналата седмица от „Булгаргаз” обявиха, че предварителните им разчети показват скок в цената. Оттам предложиха цена от 186,47 лева за мегаватчас или 95,34 евро. Това представлява ръст от 32%.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Обирът в Лувъра: Дело на дребни престъпници
България е единствената страна в ЕС, която събира за рециклиране толкова устройства, колкото продава на пазара
Защо най-големият производител на течен шоколад поведе война срещу турските продавачи на лешници?
Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
САЩ искат повече държави да използват долара. Кои са кандидатите?