Полската компания PERN е открила теч по петролопровода "Дружба"

Полската компания PERN е открила теч по петролопровода Дружба

Полската компания оператор PERN съобщи, че снощи е установила теч по една двете тръби на петролопровода "Дружба", пренасящ петрол от Русия за Европа, и е спряла изпомпването на петрол по нея, предаде Ройтерс, цитиран от БТА.

Изтичането е открито близо до град Ходеч в Централна Полша, на една от двете тръби от западния участък на "Дружба", по който суровият петрол стига до Германия, уточни компанията.

Тя отбеляза, че втората тръба работи без промяна, че няма опасност за здравето на местните жители и че причината за инцидента се разследва.

Компанията не посочи, как ще се отрази случилото се върху доставките и кога се очаква тръбата да бъде поправена.

"Другите елементи от инфраструктурата на ПЕРН, включително участъкът в Поморското воеводство, по който доставяният в Полша с танкери суров петрол се изпомпва и се насочва към Германия, работят в обичаен режим", казаха от компанията.

На мястото на инцидента са изпратени пожарникари и аварийните служби на ПЕРН, които обезопасяват района. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
Петролът поскъпва, след като Тръмп нареди блокада на санкционирани петролни танкери от и за Венецуела