Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Венецуела предлага на ОПЕК да правят нов вид петрол
Венецуела предложи на страните от ОПЕК да пуснат на пазара нов вид петрол, съобщава ТАСС. Продуктът ще е смес от лек петрол от Алжир, Нигерия и Оман и тежък петрол от Венецуела.
„Това е идеално сътрудничество между производителите от ОПЕК. Ще подпомогне цените”, коментирал шефът на държавната компания за петрол и газ PDVSA Еулохио дел Пино.
Според него през последните години на световния пазар петролът на Алжир, Нигерия, Оман и Ангола е бил заменен от производители извън ОПЕК, включително и САЩ. Затова на тези страни им се налага да продават с отстъпка и това е една от причините за падането на цените.
Преди няколко дни венецуелският министър на петрола Асдрубал Чавес се срещна с посланиците на 8 страни от ОПЕК и на Индонезия.
В началото на март цената на петрола от страните от ОПЕК падна до 49,46 долара за барел. В средата на миналата година цената бе 96,3 долара, а година по-рано 105,9.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |BofA предупреждава за „червени флагове" по отношение на американските акции
Финанси |Великобритания инвестира 1,1 млрд. паунда в национален суперкомпютър с изкуствен интелект
Свят |Бившият президент на УЕФА Мишел Платини заведе дело срещу ФИФА и президента ѝ Джани Инфантино
Спорт |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Франция и Германия се отказаха от проекта за съвместен изтребител
ЕС |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.