ЕС постигна споразумение за намаляване на потреблението на енергия с близо 12% до 2030 г.
Председателството на Съвета на Европейския съюз и преговарящите от страна на Европейския парламент постигнаха предварително споразумение в петък за намаляване на крайното потребление на енергия на ниво ЕС с 11,7% до 2030 г., се казва в изявление на Съвета на ЕС, цитирано от Ройтерс.
„Това означава горна граница на крайното потребление на енергия в ЕС от 763 млн. тона петролен еквивалент и 993 млн. тона петролен еквивалент за първично потребление“, се казва още в съобщението.
Ограничението на крайно потребление ще бъде от задължителен характер за държавите-членки, докато целта за потребление на първична енергия ще бъде ориентировъчна, добави съветът.
Комитетът на постоянните представители в Съвета и комисията на Европейския парламент, отговаряща за енергийните политики, сега ще трябва да одобрят това временно споразумение, след което парламентът и съветът на ЕС могат официално да го приемат.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Финанси | Advertorial |Кеш, злато, облигации или акции - какво показват уроците на историята?
Финанси |Westinghouse, Cameco и Brookfield обединяват усилия за изграждане на нови ядрени реактори в САЩ за 80 млрд. долара
Енергетика |Amazon ще инвестира $5 млрд. в центрове за изкуствен интелект в Южна Корея
Компании |Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС, замени я Рая Назарян
Политика |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Силните финансови отчети в технологичния сектор успокояват опасенията от AI балон
Финанси |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.