ЕС ще финансира два нови грантови пакета в подкрепа на екологичния преход във Филипините

ЕС

Европейският съюз ще финансира два нови грантови пакета в подкрепа на екологичния преход във Филипините, съобщава Филипинската новинарска агенция (ФНА), цитирана от БТА. 

Програмите "Грантове за общността" и "Грантове за образование в областта на кръговата икономика и поведенческа промяна" ще подпомогнат инициативи в 10 партньорски общини, насочени към намаляване на отпадъците, социално приобщаване и повишаване на екологичната осведоменост.

ЕС обяви, че приема проектни предложения от допустими групи до 5 май.

"Вярваме, че тези грантове имат значителен потенциал да изградят устойчиви общности и да насърчат ефективни местни действия за трансформиране на отпадъците в ценни ресурси. Именно инициативите на местно ниво са ключови за постигане на тази цел", заяви Илеана Миритеску, ръководителка на програмата във Филипините.

Грантовете за общността са насочени към изграждане на институционален капацитет сред организации, работещи по въпросите на равенството между половете, уврежданията и социалното приобщаване, за да ръководят дейности в сферите на кръговата икономика за пластмаси, органични отпадъци и туризъм.

Втората програма цели повишаване на информираността и промяна в нагласите на ключови заинтересовани страни относно принципите и практиките на кръговата икономика.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Защо страхотните продукти все още се провалят?
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
На днешната дата, 31 юли. Богородични Заговезни
Руските войски блокираха градовете Херсон и Бердянск, влязоха в Харков
Горната камара на руския парламент разреши на Путин да използва въоръжени сили в чужбина
Руското външно министерство отхвърли възможността за използване на "ядрения бутон"
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Цитат на деня
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения