Фармацевтичните компании в САЩ ще загубят $1 трилион от предложените нови цени на лекарствата

Фармацевтичните компании в САЩ ще загубят $1 трилион от предложените нови цени на лекарствата

Новите предложения на администрацията в САЩ относно ценообразуването на лекарствата ще струват на фармацевтичната индустрия 1 трилион долара през следващото десетилетие. Това съобщи Bloomberg, позовавайки се на свои източници. Белият дом възнамерява да използва законодателни инициативи, за да обвърже цените на вносните лекарства с по-ниски, в съответствие с програмата Medicaid, която помага за плащането на медицински разходи на бедни, хора с увреждания, деца от семейства с ниски доходи и други социално уязвими групи, се казва в публикацията.

Според изданието идеята, представена от американската администрация миналата седмица, „зашемети фармацевтичната индустрия и предизвика яростна лобистка кампания“. „Международният план за ценообразуване на лекарствата“ ще удари особено силно иновативните малки и средни биотехнологични компании, отбелязва агенцията.

Както беше съобщено по-рано, най-големите фармацевтични компании в Европа призоваха ръководството на ЕС да увеличи значително покупните и продажните цени на лекарствата, за да поддържат производителите на фона на заплахата от по-високи мита от страна на Съединените щати.

Според европейските производители, въвеждането на секторни мита върху вноса на лекарства в Съединените щати ще намали конкурентоспособността на техните продукти. Същевременно значителна част от приходите на европейските фармацевтични компании идват от Съединените щати, където средно цените на лекарствата са два до три пъти по-високи, отколкото в други големи развити страни. Митата ще доведат до намаляване на продажбите и приходите, а самите европейски производители ще загубят част от американския пазар и ще отстъпят дяловете си на фармацевтичните гиганти от Съединените щати.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ