Британската автоиндустрия преживя втория най-лош месец май от три десетилетия
Автомобили
Обновена 16:00ч., 06.06.2022
Британската автомобилна индустрия е преживяла втория най-лош месец май от три десетилетия, сочат данни от сектора, цитирани от ДПА и БТА.
Според Общността на производителите и търговците на автомобили (SMMT) през май са били регистрирани едва 124 394 нови автомобила. Спадът е с 20,6 на сто спрямо същия месец на миналата година.
По-лош от май 2022 г. е бил единствено май 2020 г. в разгара на пандемията от коронавирус.
Според SMMT спадът се дължи на недостига на компоненти, което предизвиква липса на достатъчно автомобили на пазара въпреки търсенето.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.