Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Financial Times: Франция се бори за освобождаване на коняка и шампанското от американски тарифи

Париж е поискал от администрацията на американския президент Доналд Тръмп да освободи коняка, шампанското и други алкохолни напитки от американските митнически тарифи. Това съобщи британският вестник Financial Times, цитирайки Лоран Сен Мартен, министър-делегат по въпросите на външната търговия на Франция. Според него страните са постигнали напредък по въпроса за премахване на митата върху твърдите алкохолни напитки.
Според източници на изданието Париж преговаря и за премахване на тарифите върху нискоалкохолните напитки, включително вино и шампанско. Вестникът отбеляза, че една трета от износа на алкохол на Франция отива за Съединените щати.
На 27 юли, след среща с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, Тръмп обяви, че е постигнато споразумение митото върху всички европейски стоки, внасяни в Съединените щати, да бъде 15%, докато ЕС няма да налага тарифи върху американски стоки. Тръмп уточни, че общата ставка от 15% не се прилага за редица продуктови позиции.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.