Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|НСИ отчете ръст на пътуванията на българи в чужбина на годишна база
Пътуванията на български граждани в чужбина през октомври 2024 г. са почти 721 хил., или с 3,9 на сто повече от октомври 2023 година, съобщиха от Националния статистически институт (НСИ).
Регистрирано е увеличение на пътуванията по всички наблюдавани цели: почивка и екскурзия - със 7,4 на сто, служебна - с 4,8 на сто, и с други цели (гостуване, обучение, посещение на културни и спортни мероприятия) - с 0,3 на сто.
Посещенията на чужди граждани в България са малко над 953 хил., или с 6 на сто повече в сравнение със същия месец на предходната година. Регистрирано е увеличение на пътуванията по всички наблюдавани цели: почивка и екскурзия - с 12,9 на сто, служебна - с 4,7 на сто, и с други цели - с 1,6 на сто. Транзитните преминавания през страната са 36,5 на сто (347 500 броя) от всички посещения на чужди граждани в България.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Fox купува стрийминг платформата Roku за 22 милиарда долара
Компании |Омбудсманът настоява за актуализация на помощите за деца с увреждания
България |България ще преговаря с авиокомпании за нови чартърни програми за германски туристи
Икономика |Нагел от ЕЦБ не очаква облекчаване на инфлацията, дори ако Ормузкият проток бъде отворен скоро
Икономика |Синът на норвежката престолонаследничка получи четири години затвор за две изнасилвания
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |На днешната дата, 15 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ФИФА ще плати на съдията от Сомалия, който не бе пуснат на Световното
Спорт |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.