Властите в САЩ започват проверки на големите доставчици, за да спрат растящите цени на яйцата

Властите в САЩ започват проверки на големите доставчици, за да спрат растящите цени на яйцата

Министерството на правосъдието на САЩ започна антитръстови проверки заради непрекъснато растящите цени на яйцата, съобщава Bloomberg. Като част от разследването гражданските антитръстови органи на Министерството на правосъдието тестват хипотезата, че най-големите доставчици на сурови яйца за американския пазар, включително Cal-Maine Foods Inc. и Rose Acre Farms Inc., заговорничат за увеличаване на цените или намаляване на доставките на пазара. Отбелязва се, че разследването продължава при закрити врати.

Увеличението на цените на яйцата в Съединените щати се случи на фона на мащабна епидемия от птичи грип, която продължава от 2022 г. Според ABC News яйцата в Съединените щати може да поскъпнат с 41,1% през 2025 г. В края на януари средната цена на яйцата в Щатите беше 4,95 долара за 12 броя. Тази цена е с 53% по-висока от януари 2024 г.

По-рано беше съобщено, че за борба с недостига на яйца Съединените щати планират да ги купуват от Полша, Франция и Индонезия. Общо САЩ трябва да купят от 70 до 100 милиона яйца в рамките на два месеца.

Коментари
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ
Тръмп: Мария Корина Мачадо пристига в САЩ следващата седмица
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Зеленски предупреждава за мащабни атаки с настъпването на студовете
Русия заяви, че всякакви чуждестранни войски, изпратени в Украйна, ще бъдат „легитимни цели“
НАП е наложила глоби за 200 000 лв. заради нарушения около въвеждането на еврото