Adidas трябва да плати 75 млн. долара на Кание Уест

Икономика

Федерален съд в Манхатън отмени замразяването на плащане от 75 милиона долара, което Adidas трябваше да направи на рапъра Кание Уест, сега известен като Ye, като част от споразумението, което страните поддържаха, за да продават марката Yeezy. Договор, който Adidas развали след поредица от расистки и антисемитски изявления на художника, предава cincodias.elpais.com.

На първа инстанция съдът наистина замрази това плащане, но за да удължи мярката, Adidas трябваше да представи нови аргументи. Те обаче не са убедили федералния съд в Манхатън. Германският гигант твърди, цитирайки новини, появили се в медиите, че Yeezy може да бъде изложен на риск от несъстоятелност и че следователно възстановяването на тези средства ще бъде изложено на риск, ако съдилищата се съгласят с него за разпадането на алианса.

Според съдията обаче няма доказателства, че компанията на Уест е изложена на риск от фалит, освен "спекулациите на таблоидите" и че първата резолюция не е дала възможност на Yeezy да се защити. Също така не вярва, че Adidas е показала, че ще претърпи "непоправими щети", ако тези 75 милиона не бъдат замразени. Компанията, се казва в решението публикувано от Billboard, "изстрелва порция от неубедителни аргументи".

Разривът с Yeezy причини дупка от 600 милиона евро в приходите на Adidas през последното тримесечие на 2022 г. Освен това инвентарите му скочиха с 50% поради натрупването на запаси на тази марка.

За отчетите за 2023 г. Adidas прогнозира оперативна загуба от 700 милиона, от които 500 ще бъдат причинени от нарушаването на договора.

Преди няколко седмици германската компания потвърди, че ще продаде част от акциите на марката, а друга ще дари. Всъщност, уебсайтът на Adidas показва, че продуктите Yeezy ще бъдат налични от тази сряда, 31 май.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изкуственият интелект поглъща трафика на уебсайтовете
GROHE Plus: когато дизайнът, ефективността и бизнес логиката се срещнат в банята
Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
На днешната дата, 8 април. Рождениците днес
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо
Великобритания разполага лазерното оръжие DragonFire на военни кораби пет години предсрочно
България сред най-евтините дестинации за американци в Европа
Континентален Китай се готви за най-голямото борсово събитие от 3 години насам