Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Александър Новак прогнозира спад на колебанията на цените на петрола

Руският вицепремиер Александър Новак очаква колебанията на цените на петрола да намалеят след нестабилността, предизвикана от напрежението в Близкия изток, тъй като геополитическите рискове вече са включени, каза той в интервю пред Al Arabiya News, цитирано от Ройтерс.
Новак каза, че засегнатата от санкции руска икономика ще издържи на всеки натиск и наложените от Запада тавани на цените на петрола в страната. „Можем да преживеем всяка цена“, поясни Новак.
Цените на петрола продължиха да се покачват в понеделник, подкрепени от ескалиращите опасения относно потенциалния натиск върху доставките от производителите от Близкия изток след засилените атаки на Израел срещу подкрепяните от Иран сили в региона. „Събитията, случващи се тук и сега в Близкия изток, определено влияят на пазара“, каза Новак, цитиран в отговор на въпрос за убийството на лидера на "Хизбула" Сайед Хасан Насрала.
„През последните седмици цените бяха нестабилни“, каза Новак пред новинарското издание. „Мисля, че нещата ще се нормализират“, добави той. Миналата седмица фючърсите на петрола Brent паднаха с около 3%, докато фючърсите на West Texas Intermediate в САЩ се понижиха с около 5%, тъй като притесненията за търсенето се увеличиха, след като фискалните стимули от Китай, втората по големина икономика в света и най-големият вносител на петрол, не успяха да успокоят доверието на пазара.
Александър Новак каза още, че Русия ще продължи сътрудничеството си с Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) след 2025 г., след което изтича настоящата сделка за ограничаване на добива на петрол от разширената група, известна като ОПЕК+.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Денят в цифри
България |Тръмп заплаши с отнемане на лиценза на CBS News заради теми за Украйна и Гренландия
Свят |Съкращения на британската хуманитарна помощ ще засегнат 55,5 милиона души по света
Свят |Съседните страни ще отпразнуват по-скъп Великден
Свят |HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024
ПР и събития | Advertorial |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14-и до 20-и април
Хороскоп |Уникални снимки на животни, уловени в точния момент
Свят | Advertorial |Как се променят логата на големите компании с времето? (инфографика)
| Advertorial |Китайски електромобил влезе в Книгата на рекордите на Гинес
Автомобили |HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024
ПР и събития | Advertorial |На днешната дата, 14 април. Рождениците днес
На днешната дата |Мързелът има нужда от нова дефиниция
Свят |Как да изградим смислени връзки в ерата на дигиталните мрежи?
Маркетинг |ADVERTORIAL

HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024

10 години Hub Ahead: За предизвикателствата, които правят разликата и новата реалност за брандовете

Коментари
Няма въведени кометари.