Amazon създава нова онлайн платформа за медицински консултации

Amazon създава нова онлайн платформа за медицински консултации

Компанията Amazon се връща към виртуалните здравни услуги с нова платформа, която използва защитени съобщения между пациенти и лекари и предлага помощ по близо двадесет здравословни проблема, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Гигантът в онлайн търговията заяви, че ще постави началото на услугата Amazon Clinic в 32 американски щата, като с нея ще предлага изпълняване на рецепти и консултации при проблеми като алергии, косопад, мигрена, инфекции на пикочните пътища и др. Този списък не включва грип, коронавирус, ушни инфекции или други спешни състояния.

Amazon допълни, че ще работи за добавяне на още здравословни проблеми към услугата, която няма да е свързана със здравните застраховки, а ще се предоставя срещу такса.  Очаква през идните месеци Amazon Clinic да заработи и в други щати. 

Преди два месеца Amazon заяви, че ще закрие Amazon CAres - хибридна виртуална и домашна услуга, която компанията разработваше от години. Началото ѝ бе поставено през 2019 г., като първоначално платформата Amazon Care бе ориентирана към служителите на търговския гигант във Вашингтон. През следващата година обхватът на услугата беше разширен и всички частни работодатели в САЩ получиха възможност да се регистрират, но платформата така и не доби популярност.

През юли Amazon оповести плановете си да придобие One Medical – организация за първична здравна помощ, която към март разполагаше с около 767 000 членове и 188 медицински офиса. Сделката беше оценявана на 3,9 милиарда долара, като Amazon виждаше в нея възможност да прехвърли амбициите си, свързани със здравните услуги, към по-доходоносен модел. В момента сделката се разглежда от Федералната търговска комисия.

Amaozn навлезе в сферата на здравните грижи и чрез платформата Amazon Pharmacy – онлайн аптека, която дава възможност за поръчване на лекарства или изпълняване на рецепти.

Amazon Pharmacy и One Medical са два ключови елемента от плановете на компанията в областта на здравните услуги, се посочва в съобщение на Amazon.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Китай откри най-високия мост в света – 625 м над река Бейпан
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Песков: Идната седмица Путин ще направи "доста важно изявление"
Проевропейската партия на президента Мая Санду печели изборите в Молдова
Периодичното гладуване има 2 основни предимства за хората, страдащи от затлъстяване
Бюджетният дефицит на Нидерландия достига 3 милиарда евро през първата половина на 2025 г.
Флотилия с хуманитарна помощ за Газа „Глобал Сумуд“ възобнови плаването си
Володимир Зеленски: Русия атакува тази нощ Украйна с около 500 дрона и 40 ракети