Австралийски производител на литий отказа оферта на конкурент  за 3,7 млрд. долара

Австралийски производител на литий отказа оферта на конкурент  за 3,7 млрд. долара

Австралийският производител на литий Liontown Resources Ltd. отказа офертата на американската Albemarle да придобие компанията  за 5,5 млрд.  австралийски долара ($3,68 млрд.).

Albemarle, която е най-големият производител на литий в света, прави своя трети опит да придобие австралийски конкурент от миналия октомври, съобщава MarketWatch. Сега тя беше готова да плати $2,50 на акция от Liontown, което е по-малко от предишните й две оферти от $2,20 и $2,35.

Liontown заяви, че новото предложение подценява стойността на компанията, включително не взема предвид пълния потенциал на проекта Kathleen Valley в Западна Австралия.

Междувременно котировките на акциите на Liontown се повишиха с 68,5% днес до $2,57, водейки  сред компонентите на фондовия индекс S&P / ASX 200.

Капитализацията на компанията през последната година е нараснала с 34% (до $3,3 млрд.), докато S&P/ASX 200 спадна с 5,8%.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?