Boeing планира да инвестира $1 млрд. и да разкрие 500 работни места в завода си в Южна Каролина

Boeing  планира да инвестира $1 млрд.  и да разкрие 500 работни места в завода си в  Южна Каролина

Американският самолетостроител Boeing обяви днес планове за разширяване на дейността си в съоръженията за производство на самолета Boeing 787 Dreamliner в щата Южна Каролина. Там компанията ще инвестира 1 милиард долара и ще създаде нови 500 работни места, предаде ДПА.

Средствата ще бъдат предназначени за надграждане на инфраструктурата, както и за разкриване на нови позиции във фабриката в окръг Чарлстън, Южна Каролина, обявиха от Boeing. Оттам поясниха, че инвестицията ще бъде реализирана през следващите пет години.

Компанията ще разшири и двата си кампуса в град Норт Чарлстън, за да поддържа увеличените производствени нива на  787 Dreamliner. Плановете на Boeing  предвиждат производството на този модел да се увеличи до 10 бройки на месец през 2026 г.

Производителят на самолети, който бе обхванат от проблеми с качеството на продукцията си, бе изправен пред над 50-дневна работническа стачка по-рано през годината, припомня Франс прес.

Стачката затвори изцяло двата основни завода на компанията – в град Рентън, щата Вашингтон, където компанията произвежда своя най-продаван самолет Boeing 737, и в град Евърет, където се сглабят самолетите от сериите 747, 767, 777 и 787.

Производството на "787 Дриймлайнър" не бе засегнато, защото фабриката в Южна Каролина не бе засегната от стачките.

В края на ноември т.г. книгата с поръчки на компанията възлиза на 6268 самолета, допълва АФП, предаде БТА.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Миниатюрен микроб може да има ключово значение за борбата с „вечните“ химикали
Путин: Или украинските войници ще се изтеглят от Донбас, или ще го превземем със сила
На днешната дата, 5 декември. Имен ден празнуват Елисавета, Сава, Савина, Съби
Nvidia има необичаен проблем – твърде много кеш
Думи и фрази, които ще ви направят най-мразения човек в офиса
Централната банка на Сингапур проверява банки в разследване за пране на пари на стойност 1,8 млрд. долара
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
НЗОК ще поиска с Бюджет 2026 г. да се въведе електронна здравна карта