Изпадналият в немилост основател на Alibaba Джак Ма засечен в Хонконг

Изпадналият в немилост основател на Alibaba Джак Ма засечен в Хонконг

Изпадналият в немилост китайският милиардер и основател на технологичната компания Alibaba Джак Ма е бил засечен в Хонконг. Той е пристигнал там за преговори с ръководителите на най-големите финансови компании в региона. Това съобщава Hong Kong Economic Times, позовавайки се на свои източници.

„Джак Ма наскоро отлетя за Хонконг, за да се срещне с ключови фигури в местната финансова общност. Той планира да празнува там и китайската Нова година“, твърдят източници на изданието. 

Милиардерът, който изпадна в немилост заради критики към китайските власти, посети за кратко и Тайланд, според Hong Kong Economic Times. След противоречива реч през 2020 г. Ма се оттегли от публичното пространство и дълго време не се показваше в обществото. Според изданието пътуванията в чужбина и преговорите на бизнесмен в Хонконг могат да показват постепенното му връщане към статута на публична личност.

По-рано беше съобщено, че Джак Ма се е преместил в Япония, където е живял през втората половина на 2022 г. Бизнесменът се премести в Токио със семейството си, а от бившия си екип доведе само личен готвач и охрана.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул