Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Mars купува производителя на чипс Pringles в най-голямата в историята сделка в индустрията с пакетирани храни
Гигантът при сладкарските изделия Mars, в чието портфолио влизат марки като M&M's и Snickers, съобщи днес, че ще купи производителя на Cheez-It и Pringles – Kellanova, в сделка за близо 36 млрд. долара, което ще бъде най-голямата трансакция в историята на индустрията с пакетирани храни, пише Ройтерс.
Mars ще плати $83,50 на акция за Kellanova, което представлява около 33% премия спрямо цената на книжата на компанията в края на борсовата сесия на 2 август, преди агенцията да съобщи за първи път, че Mars проучва сделка за производителя на Pringles.
Акциите на Kellanova поскъпнаха с над 7% в търговията преди началото на борсовата сесия.
Сделката идва в момент, в който ръстът на продажбите на компаниите за пакетирани храни в САЩ, включително Kraft Heinz, Mondelez и Hershey се забавя поради по-ограничения бюджет на клиентите, които избират по-евтини продукти за сметка на по-скъпите артикули на известните марки.
Сделката засенчва поглъщането на Wrigley от Mars за 23 млрд. долара през 2008 г. и ще обедини под един покрив популярни потребителски марки, включително Twix, Bounty и Milky Way на Mars и Pop-Tarts, Rice Krispies Treats и Eggo на Kallenova.
Не се очаква сделката да се изправи пред особено сериозни антитръстови препятствия поради ограниченото припокриване между изделя на двете компании, казаха правни експерти пред Ройтерс.
Kellanova ще стане част от Mars Snacking, която е базирана в Чикаго и ръководена от глобалния президент Андрю Клар, след финализирането на сделката през първата половина на 2025 г., съобщиха компаниите.
Kellanova, която се отдели от хранителния гигант WK Kellogg миналия октомври, залага на солени храни в САЩ, а извън Северна Америка предлага и зърнени храни. WK Kellogg запази северноамериканския бизнес със зърнени храни на Kellogg – оригиналната компания майка.
Kellanova регистрира нетни продажби за над 13 млрд. долара през 2023 г.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Европейските борси се оцветиха в зелено, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран*
Финанси |Превенция да смени принудата: Камарата на ЧСИ предлага мерки в полза на гражданите
България |Забравен шедьовър на Ландсир може да бъде продаден за 4 млн. паунда
Любопитно |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |CNN: САЩ вдигат морската блокада срещу Иран на 19 юни, след церемонията по подписването
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI
Технологии |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.