Мъск уволнява още служители в Twitter и намалява рекордно числеността на компанията

Икономика

Собственикът Илон Мъск поднови съкращенията в Twitter, въпреки неотдавнашните си уверения в противното, пише Business Insider, позовавайки се на свои източници. Πpeди caмo 6 ceдмици тoй зaяви, чe нямa дa имa нoви cъĸpaщeния в Тwіttеr.

Според източниците десетки служители, отговарящи за рекламата, са освободени от компанията преди две седмици, а съкращения са извършени в клонове в Сингапур и Австралия. Източниците твърдят, че още 50 служители ще напуснат компанията в близко бъдеще и те ще засегнат отново рекламните и продуктовите отдели.

Изданието отбелязва, че милиардерът е решил да закрие много от международните офиси на Twitter и част от подразделенията в САЩ. Това може да доведе до намаляване на персонала на компанията до две хиляди души, което ще бъде рекордно ниско за последните 10 години.

Източник, близък до компанията, вярва, че обещанията на Мъск да спре съкращенията не могат да се приемат за чиста монета, тъй като той „просто казва това, което смята за правилно във всеки даден момент“. След придобиването на Twitter от Мъск, персоналът на компанията от 7500 души беше съкратен от 5200 души.

По-рано беше съобщено, че Twitter е пуснал за продажба чрез търг части от офис и кухненско оборудване на фона на финансови проблеми, които се засилиха след отлива на рекламодатели от социалната мрежа.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Дълбочината на Дунав при Козлодуй е малко над 2 метра
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Изтощението не е първият признак за бърнаут
Шефът на RyanAir определя новата гранична система на ЕС за „глупост“, възможна само в Европа
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
Още едно корпоративно сбогуване: Takeaway напуска България
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации