Седем години на върха - Kaufland продължава да задава стандарта като Top Employer

Икономика

Лидерът в ритейла постигна рекорд с максимален резултат от 100% в девет от водещите категории 

Лидерът в ритейла - Kaufland България заслужи за седма поредна година отличието Top Employer на престижния международен независим институт Top Employers Institute. Компанията постигна нов рекорд като получи максимален резултат от 100% в девет от водещите категории. Отличието затвърждава ангажимента на Kaufland към създаването на отлична работна среда, устойчиво развитие на човешкия капитал и непрестанна грижа за хората. Сертификатът се присъжда като резултат от задълбочен анализ на политиките и практиките на компанията и е доказателство за високите й стандарти относно благосъстоянието и професионалния растеж на служителите. 

„Горди сме, че последователните ни усилия за изграждане на сигурна, вдъхновяваща и удовлетворяваща работна среда бяха високо оценени с отличието Top Employer за седми пореден път. Това признание доказва нашия дългосрочен ангажимент към развитието на нашите колеги, които стоят в основата на успехите ни. Високите ни резултати говорят сами за себе си и са още по-категорични за представянето ни през годината. Сертификатът засвидетелства целенасочената ни стратегия и усилената ни работа за осигуряване на най-добрите условия за труд. Ние вярваме, че инвестицията в служителите е инвестиция в бъдещето ни и че само чрез постоянни подобрения и ангажираност към техните нужди ще продължим да бъдем предпочитан работодател." - каза  Анна Панчева, ръководител на направление „Човешки ресурси“ в Kaufland България.  

Сертифицирането като Top Employer идва след задълбочен независим анализ, който оценява ключови области на управление на човешките ресурси, включително политики за развитие на талантите, баланс между работа и личен живот, култура на разнообразие и приобщаване и привлекателни социални придобивки и възможности за обучение. Универсалният метод за сертифициране на Top Employers Institute се прилага в над 121 държави по света.  

Независимият одитор изготвя заключението на база общо 20 категории, като тази година Kaufland постигна максимален резултат от 100% в рекордните девет на брой категории. Сред тях са „Бизнес стратегия“, „Лидерство“, „Работодателска марка“, „Привличане на таланти“, „Цел и ценности“ и др. 

Резултатите на Kaufland във всяка една от 20-те категории са над нормата, като и тази година десет от показателите на лидера в ритейла отчитат постижения с повече от 10% над нормата, определена след анализа на резултатите в международен мащаб. Сред тях са „Стратегия за хората“, „Лидерство“,  „Въвеждане на служители“, „Дигитален HR“, „Работна среда“, „Работодателска марка“ и др.  

Отличието Top Employer е присъдено на Kaufland България, както и на всички останали държави от семейството на компанията. По този начин освен Top Employer (Топ работодател) в България Kaufland за поредна година е и топ работодател в Европа. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Нова Зеландия оттегли подкрепата си за президента на ФИФА Джани Инфантино
Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Британската петролна и газова компания BP се завръща за работа във Венецуела
На днешната дата, 15 август. Голяма Богородица
САЩ завършиха успешно първите ключови тестове за противоракетната система „Златен купол“
Защо Ричард Брансън съветва срещу копирането на неговата сутрешна рутина?
Пет стратегии за продажби, които ще ви помогнат да постигнете целите си за растеж
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура