Шефът на Xbox обвинява Sony в опити да унищожи компанията му

Икономика

По време на слушане в американски съд по антимонополното дело за сливането на Microsoft и Activision Blizzard, шефът на Xbox Фил Спенсър обвини Sony, че се опитва да унищожи конкурент. Това съобщава NeoGAF с позоваване на The Verge.

Шефът на Xbox каза, че Sony е доминиращата компания на пазара на видеоигри и активно използва ресурсите си, за да се конкурира агресивно. По-специално, Спенсър отбеляза, че Sony дори използва парите, които идват от продажбата на Minecraft, игра, собственост на Microsoft, срещу Xbox.

„Sony взема 30% от нашите приходи от всяка продажба на Minecraft на PlayStation и след това използва тези пари, за да навреди допълнително на шансовете на Xbox за оцеляване. Опитваме се да се конкурираме със Sony, но както казах по-рано, ние сме на трето място на пазара за игри през последните 20 години. Ние сме по-малки от Sony и Nintendo и ни пречат да се издигнем“, каза Спенсър.

Той също така отбеляза, че Sony постоянно блокира опитите на разработчици на трети страни да пуснат своите игри не само на PlayStation, но и на други платформи. В същото време Sony винаги бърза да разобличи Microsoft, когато се опитва да направи игри ексклузивни дори от вътрешните си студия като Starfield на Bethesda.

Неотдавна беше съобщено, че шефът на PlayStation Джим Райън възнамерява да поддържа партньорството с Xbox след сделката между Microsoft и Activision Blizzard.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината