Над 100 000 души се събраха в Рожен

Политика за бисквитки

Общо, повече от 150 000 души са се стекли в последните дни в Рожен за провеждащия се там летен събор на българските фолклорни традиции, по данни на организаторите, цитирани от агенция Фокус. 

През вчерашния ден през събора са минали над 100 000 души, днес се очакват отново 100 000 посетители. Колони от автомобили се придвижваха към Рожен и от двете посоки - Устово и Чепеларе. Трафикът в района беше изключително натоварен и по тези направления е засилено полицейското присъствие.

Заради бавното движение, много от пътуващите в посока Устово – Рожен спират автомобилите си в село Соколовци и продължават пеша до върха. Въпреки натоварения трафик и продължителното пътуване в колона обаче, много от хората, които са пътували доста часове в топлото време заявяват, че са очаквали трудности с движението, но това не им попречило да тръгнат на път, продължава репортер на Фокус. Посетители от различни краища на страната заявяват, че това е най-българският събор, на който са присъствали. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Вътрешният министър: Има интересни имена, които са подпомагали прокурорския син да се укрива
Изненада: Чужденците в САЩ трябва да напуснат страната и да кандидатстват за „зелена карта“ от държавите си
Велико Търново обяви бедствено положение заради поройни дъждове, реките в региона критично се повишават
Учител №1 в света идва в България: Андрия Зафираку е гост на галавечер „Хоризонти 2026“
Зад оставката на шефа на разузнаването на САЩ: Търкания с ЦРУ или разногласия с Белия дом за Иран
Легендата на Формула 1 Ален Прост е с травма на главата след брутален въоръжен грабеж
След Велико Търново и Габровско: Реките излязоха от коритата си и в Ловешко /ОБНОВЕНА/
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum