Панаир на езиците ще очаква гости в столичния парк „Заимов“
Културните институти, представени в България, отново ще отбележат заедно Европейския ден на езиците. Той се чества всяка последна събота на септември. През 2014 г. се пада след ден - на 27 септември (събота).
Тази година събитието се организира с общи усилия от Австрийското посолство, Британския съвет, Чешкия културен център, Полския институт, Френския институт, Гьоте институт, Унгарския културен институт, Институт „Сервантес”, Образователен отдел при Посолство на Испания, Италианския културен институт, Руския културно-информационен център, Европейската комисия, ГД "Писмени преводи", Асоциация за развитие на София, Центъра за развитие на човешките ресурси и ОПТИМА – Българска асоциация за качествени езикови услуги.
Всички те канят жителите и гости на София да се позабавляват, да печелят награди и да научат любимите си думи на много езици в събота, от 11:00ч., на еднодневен „панаир на езиците“ в столичния парк „Заимов“. Мястото отново е съобразено така, че да бъде удобно за посещение от семейната публика. То ще бъде в пространството пред Театър София. Там ще се разгърне панаирът.
Организаторите канят всички да доведат приятели, деца и близки, за да могат и те да видят какви възможности предлагат знанията на чужди езици. Посетителите ще могат да разговарят с хора от различни европейски културни центрове и да проверят какви са най-добрите възможности за чуждоезиково обучение. През целия ден ще звучи музика от различни държави, а на щандовете ще има забавни и образователни игри, от които всеки може да спечели награда, докато научава нещо полезно на съответния език.
Европейският ден на езиците в България е инициатива на мрежата на културните центрове на страните от Европейския съюз EUNIC и е част от Културния календар на Столична община за 2014г.
Денят се провежда с подкрепата на Столична община и Министерството на образованието и науката.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Синът на норвежката престолонаследничка получи четири години затвор за две изнасилвания
Свят |Актрисата Ан Шедийн от прочутия сериал "Алф" почина на 77-годишна възраст
Свят |Два случая на кърлежов енцефалит са регистрирани у нас за кратък период
Наука и Здраве |НСИ отчете годишна инфлация от 6.9% през май
Икономика |Среща с успеха: Макс Баклаян гостува на Sofia Up на 21 юни
ПР и събития |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |На днешната дата, 15 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ФИФА ще плати на съдията от Сомалия, който не бе пуснат на Световното
Спорт |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.