Пробив в борбата срещу рака
„Впрягането" на собствената имунна система на тялото за лечение на рак може да стане още по-ефикасно благодарение на британски учени, отбелязали сериозен пробив в борбата срещу онкологичните заболявания, пише в. „Сънди експрес".
Авторите на изследването от университета на Саутхамптън са открили нов начин за стимулиране на имунната система в битката й срещу раковите клетки. Откритието им може да доведе до нови, по-ефикасни методи за лечение.
Изследователите са установили, че формата на антителата - протеините, използвани от имунната система за идентифициране и унищожаване на външни нашественици, е от съществено значение за реакцията й срещу рака.
В лабораторни тестове с различни антитела учените са открили, че едно от тях, известно като IgG2B, подпомага по-ефикасно от останалите противораковата имунна реакция.
По-добрият ефект се дължи на триизмерната му форма. Специалистите са успели да проектират антитела с характерната форма на IgG2B, което ги прави по-мощни имуностимулатори от използваните на този етап лекарства, пише БТА. Следващата им цел ще бъде да ги направят още по-ефикасни и да ги тестват в изпитания с онкоболни пациенти.
„Известно е, че имунната система осигурява естествена защита срещу рак, който може да се развие само ако намери начин да я заобиколи. Лечебните методи с антитела дават обещаващи резултати, но настоящото откритие ни предлага възможност да ги подобрим и да ги направим още по-ефикасни", казва д-р Ан Уайт от изследователския екип.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.