4 млн. лв. допълнително за Фонда за лечение на деца в чужбина
Още 4 млн. лв. са осигурени за дейността на Фонда за лечение на деца в чужбина, обяви пред bTV директорът Павел Александров, който беше възстановен на поста от служебния министър д-р Мирослав Ненков, година след като беше освободен от предишния министър д-р Таня Андреева.
Парите са осигурени от Министерството на финансите след разговор на д-р Ненков с финансовия министър Румен Порожанов. „
Фондът имаше заложени около 6 млн. лв. – парите бяха малко и не бяха планирани добре. Тези пари са изхарчени, но Фондът може да разчита на още 4 млн. лв. до края на годината”, обясни Павел Александров.
Той определи смяната си като „чисто политическа”. „Наследничката ми е бивш депутат от БСП, аз съм експерт без партийна обвързаност. До там водят изводите, след като за една година нищо не се направи във Фонда”, посочи Александров.
Той обеща да бъдат предприети мерки за организиране на средствата по ефективен начин. На среща със зам.-министрите на здравеопазването ще бъдат обсъдени възможности за стабилизиране на Фонда.
По думите на Александров, има съмнение за дублиране на разходите, заради което парите са свършили малко след средата на годината. Към момента е финансирано лечението на 700 деца, предстои разглеждането на случаите на 30 деца.
„Очакваме до края на годината да е започнало лечението на около 600 деца, имаме клиники в чужбина, с които работим, имаме остатъци, които ще съберем. Хубаво е да успокоим родителите, че ще направим всичко възможно и няма проблем с Фонда”, увери Павел Александров.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Мениджърът на „Саутхемптън“ е обвинен в шпионаж в полза на съперниците
Спорт |Футболната федерация на Испания удължава договора с националния си селекционер при подобрени условия
Спорт |Агент за вербуване на модели за скандалният финансист Епстийн е намерен мъртъв
Свят |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Лидерство |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.