Над 380 лекарства липсват в аптечната мрежа
В момента има изразен дефицит на много лекарства. Той варира за над 380 медикамента. Това заяви в ефира на БНТ председателят на Асоциацията на собствениците на аптеки Николай Костов.
Той обясни, че в момента в комуникация влизат две електронни системи - тази на НЗОК и Националната здравноинформационна система (НЗИС), което ще доведе до намаляване на грешките при изпълнение на рецептите и преместване на контрола от аптеките към електронното пространство.
Това е позитивна промяна заради това, че пренася контрола от локално ниво, на ниво аптека, на ниво здравна каса. На практика тя ще оторизира отпускането на рецептата в реално време.
"Негативът за всички е, че се включва още една система, която усложнява още повече и без това съществуващата ситуация с отпускането на рецептите и може да доведе до прекъсвания, до невъзможност за отпускане на рецепти", коментира Костов.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Германският финансов министър: Опасенията за недостиг на керосин са основателни
ЕС |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Трик, който може да увеличи печалбите на всеки малък бизнес с до 30%
Маркетинг |Шефът на Nokia: Скромността е важно качество на лидера
Управление | Advertorial |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Километрични тапи и арести на магистрала "Тракия"
България | Advertorial |Излезе нов трейлър на „Бандитките на Оушън“ (видео)
Екран |Топ 10: Mercedes-Benz модели на всички времена
Автомобили |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.