Служители на НОИ излизат на протест с искане за по-високи заплати
Общество
Обновена 17:35ч., 22.05.2023
Над 2200 служители на Националния осигурителен институт ще протестират за по-високи заплати в четвъртък, 25 май. Това потвърдиха за БНР организаторите на акцията от КНСБ и КТ "Подкрепа".
Едночасовата предупредителна стачка е с основно искане за минимум 30-процентно увеличение на парите за работни заплати.
При предишните разговори с ръководството на НОИ стана ясно, че липсата на бюджет за 2023 г. не позволява да се удовлетворят исканията на работещите, затова от синдикатите планират нови протести.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.