Баба даде 40 000 лв. на ало-измамник

Общество

92-годишна жена от Варна е дала 40 000 лв. на телефонен измамник, съобщи Дарик, позовавайки се на ОДМВР Варна.

Жената е олекнала с рекордната сума вчера, след като неизвестно лице е позвънило на домашния й  телефон и се е представило за лекар, казвайки, че синът й е пострадал при строително – ремонтни дейности и се нуждае от голяма сума пари за операция и поставяне на протеза на крак.

Възрастната жена е предоставила сумата от 40 000 лв. на непознат мъж пред църквата „Св. Петка”. По случая е образувано досъдебно производство.

Също вчера 85-годишна варненка е дала на неизвестен ало-измамник 4900 лв., след като той се е представил за куриер и е съобщил, че синът й трябва да получи важна пратка, за която тя трябва да заплати определена сума. По случая е образувано досъдебно производство.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна