Внимание! Мними брокери крадат апартаменти

Внимание! Мними брокери крадат апартаменти

Мними брокери крадат апартаменти, които се отдават под наем. Измамниците, които са част от имотната мафия в страната, използват предимно наивността на възрастни хора, които имат жилища и нямат наследници или са в лоши отношения с тях, алармира"Монитор".

Пенсионерите често предпочитат да отдадат под наем имота си, вместо да го продават. Те пускат обяви или разлепят офертите си по спирките. Точно по този начин и мошениците се свързват с тях. Те се представят за брокери от големи компании и успиват бъдещите хазяи с предложения за сериозни месечни приходи.

Единственото, което се искало от тях, било да се сключи договор. Обяснявали им, че по този начин и двете страни ще са сигурни в добрите си бъдещи взаимоотношения.

Възрастните хора рядко обръщали внимание на документите, а директно ги подписвали. Листовете обаче били предварителни договори за продажба.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
Европа е на кръстопът между AI амбициите и целите за климата
На днешната дата, 28 декември. Рождениците днес
„Лучена стратегия“ или как да печелите клиенти със съдържание
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Ръководителят на въоръжените сили на Швейцария: Не можем да се защитим от пълномащабна атака