КАТ залови близо 500 водачи без книжка само за седмица

КАТ залови близо 500 водачи без книжка само за седмица

Близо 500 неправоспособни водачи заловиха органите на КАТ само за седмица - от 26 октомври до 1 ноември, съобщиха от пресцентъра на МВР. Броят на уставените шофьори без книжка е 479.

За същите тези седем дни, са установени и близо 12 хиляди различни нарушения на пътя по данни на ГД „Национална полиция“. 5010 от констатираните нарушения са засечени в присъствието на контролен орган. Издадени са 5803 фиша и са съставени общо 3884 акта. Издадените електронни фишове са 6078.

В този период са станали и 112 пътно-транспортни произшествия, при които са загинали 14 души, 142-ма са пострадали.

МВР ще продължи да следи отблизо данните за тенденциите на пътя и редовно да анализира дали има необходимост от допълнителни промени в подхода по отношение на проверките и нарушителите на пътя. Стремежът на ръководството на МВР е подобряване безопасността на пътя и намаляване на жертвите и ранените.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Футболната звезда Роналдо се обяви за по-известен от Тръмп и поиска лична среща с него
Борисов: Държавата смята да поеме ръководството над „Лукойл” с назначаване на особен управител
Унгарският премер Орбан ще предложи на Тръмп сделки с втечнен природен газ и ядрено гориво от САЩ
Дубай изпревари Ню Йорк в класацията за най-добър град за милионери
Ново изследване променя представите ни за древната пътна система на Рим
Кинозвездата Анджелина Джоли мина границата на Украйна пеша, властите задържаха бодигарда ѝ
Акционерите на Tesla одобриха пакета за възнаграждение на Мъск от 1 трилион долара