Най-възрастният човек на планетата живее в Мексико
Най-възрастният човек на планетата живее в Мексико. Това е 127-годишната Леандра Бесера Лумбрерас. Рекордът й обаче не е признат официално, защото е загубила свидетелството си за раждане преди 40 години.
Леанда е родена на 31 август, 1887 година. Тя има пет деца, но ги е надживяла. Починали са и няколко от внуците й. Бившата шивачка от град Сапопан има 73 правнуци и 55 пра-правнуци.
Близките й разказват, че въпреки годините й, умът й продължава да е много бистър. Била е много борбена и все още е дейна, съобщи БТА. Родителите й са били певци и тя обича да забавлява внуците със стари песни.
Леандра Лумбрерас обяснява дълголетието си с това, че винаги е похапвала добре, особено шоколад и бонбони, както и че може да спи по цял ден. Според близките й е спечелила и от това, че никога не се е омъжвала.
Въпреки впечатляващата й възраст, Леандра Лумбрерас не е призната от "Гинес" за най-възрастния човек в света. Титлата принадлежи на Мисао Окава от град Осака, която е на 116 години.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Петролът поевтинява, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран
Енергетика |Ройтерс: САЩ отлагат включването в черен списък на DeepSeek и повече от 100 фирми, определени като рискове за сигурността
Технологии |Европейският парламент ще гласува днес доклади за напредъка на седем кандидатки за членство в ЕС
ЕС |Времето: Слънчево и топло по морето, над планините ще правали
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Компании |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Времето: Слънчево и топло по морето, над планините ще правали
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Европейският парламент ще гласува днес доклади за напредъка на седем кандидатки за членство в ЕС
ЕС |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.