Пожар във варненската джамия, има ранен в тежко състояние

Пожар във варненската джамия, има ранен в тежко състояние

Във варненската джамия е избухнал пожар. Един човек е пострадал и е с опасност за живота, съобщи агенция Фокус, като се позова директорът на Пожарна безопасност и защита на населението – Варна, комисар Тихомир Тотев.

От варненската Бърза помощ съобщиха,  че пострадалият е в тежко състояние заради силното обгазяване. Той е в кома с белодробен оток. Извършват се всички манипулации по спасяване на живота му. Раненият е транспортиран до токсикологията на Военноморска болница – Варна. Засега не е потвърдено, че раненият е имамът на джамията.

Сигналът за пожара е постъпил рано тази сутрин на телефон 112. На мястото са пристигнали 3 противопожарни екипа. Горяла е вътрешната част на храма. Наложило се е пожарникарите да разбиват вратите, за да започнат гасенето. След като са влезли в джамията са намерили човек в безпомощно състояние и веднага е била извикана линейка на Бърза помощ. Горят две помещения по около 20 кв. метра, които относително бързо са били загасени.

Според комисар Тотев от външната фасада на джамията няма никакви щети от пожара. Пораженията са само във вътрешната част. Пожарът е локализиран и почти изгасен.
Радио Фокус припомня, че на 19 декември 2013 г. изгоря част от покрива на варненската джамия. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 30 юни до 6 юли
Жега: Испания счупи исторически рекорд за юни с 46 градуса, съпругата на Борис Джонсън се дехидратира
Проверяват сигнал, че издирваният черен леопард е забелязан край Ловеч
Отпада забраната за влизане в района на Шуменското плато
Край на превъртането на километражи при покупка на употребявани автомобили
Четири инвестиции, които си струва да направите още днес
Зеленски призова за засилване на санкциите срещу Русия
Алигаторски Алкатраз: Тръмп открива център за задържане на мигранти насред блата, пълни с едри влечуги