Асен Василев се зарече до 2 седмици да представят нов проект на Бюджет 2023, който да е с 3% дефицит

Общество

Ако правителството бъде гласувано днес, още утре ще започнем работа с министерствата, ще изтеглим текущия вариант на бюджет. Надявам се в рамките на десетина дни, до две седмици да можем да имаме вариант на бюджет, който да е с 3% дефицит. Това заяви Асен Василев от ПП в отговор на въпрос колко време ще му бъде необходимо за подготовката на нов бюджет, предава БГНЕС. 

Василев коментира, че предвид това, което е предложено, за да се намали дефицитът, ще се насочи и към приходите, и към разходите.

"Коментирал съм и преди това, влизайки в министерството, ще прегледаме всичко в детайл и предполагам, че до седмица ще можем да излезем с доста по-детайлна картина", подчерта той.

Номинираният за финансов министър в кабинета "Денков-Габриел" отбеляза, че присъединяването на България към еврозоната през 2025 г. все още е реалистичен вариант.

По отношение на искания имунитет на Кирил Петков от страна на прокуратурата, той каза: "Аз мисля, че г-н Петков го е коментирал перфектно". 

На въпрос какво ще бъде първото нещо, което ще направи във финансовото министерство, Василев не даде отговор.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 21 февруари. Имен ден празнуват Евстати, Евстатия. Международен ден на майчиния език
Сергей Станишев влезе в новото ръководство на БСП, поиска ясна граница с проекта на Радев
АПИ: Днес избягвайте магистрала Хемус, ако е възможно
Тръмп налага глобални мита от 10 процента след решението на Върховния съд на САЩ
Емил Кошлуков подаде жалба в съда срещу решението на СЕМ за генерален директор на БНТ
Времето: Значителни валежи от дъжд и сняг в Централна и Източна България
Полицаи под прикритие: Гърция арестува банда за производство на фалшив зехтин
Почина писателката и бивша съпруга на медийния магнат Рупърт Мърдок - Ана Ман