Борисов към Гюров: Не сме поставяли ултиматуми

Борисов към Гюров: Не сме поставяли ултиматуми

Започваме разговори по всички ресори с "Продължаваме промяната" и "Демократична България". Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. 

Той обаче се възмути от говоренето по медиите на представители на втората политическа сила, че имат готовност да реализират втория мандат при положение, че не е приключил разговорът за първия. 

"С този подход да обясняват сутрин по телевизорите, че няма да подкрепят ГЕРБ, а може и с другите, няма да получат подкрепа за плаващо мнозинство. Гюров не е прав - парламент може да има и без тях. Опитах се да се абстрахирам от сутрешните коментатори. Не сме поставяли ултиматуми", заяви Борисов по повод думите на депутата от ПП-ДБ Андрей Гюров, че ГЕРБ-СДС поставят ултиматуми към тях за състав на кабинет.  

Искаме да изчистим днес управленската програма, добави лидерът на ГЕРБ. "Ще наложим нашата управленска програма върху тяхната, да видим коя по-добра. Нашата е по-добра и по-разписана с всички сектори, но нека да им дадем шанс. Ако има програма и се разберем по нея, няма да има значение кой мандат ще се реализира", добави той. 

Борисов отново призова ПП-ДБ да представят своя проект за кабинет с втория мандат. Според него обаче най-добрият вариант остава партньорство между първите две политически сили в 49-ото Народно събрание. 

Няма да има нужда от квоти при едно такова управление между двете коалиции, а да се комбинират и политически, и експертни лица. Но ако нямат сериозен план за такъв кабинет, това е опит за изнудване, смята лидетър на ГЕРБ.

"Коалиция между двете партии ще е най-доброто за България. А те продължават да говорят за подкрепа с други партии. Да си направят мнозинство с ДПС и да управляват с тях, и да обясняват на избирателите си. Но да шикалкавят с плаващи мнозинства, с подобни глупости - това е само хора, които не знаят как се управлява държавата", коментира още Бойко Борисов. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.
Братя Карни превръщат колиба в империя от пицарии със заем от 600 долара
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
Боксовият ветеран Майк Тайсън ще се бие с 48-годишният Флойд Мейуедър през 2026 г.
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото